torsdag, 23 februar 2017 16:15

Idrettsprisen til Lillehammer CK

Lørdag mottok klubben idrettsprisen under årets flotte Fakkelprisutdeling i Håkons hall.

Her er begrunnelsen:

Lillehammer Cykleklubb (LCK) er Norges ledende sykkelklubb. Klubbens mange utøvere har på en fremragende måte profilert Lillehammer de siste årene. Særlig gjennom store arrangementer som Tour de France, Birkebeinerrittet, Tour of Norway, NM og nå sist VM. Edvald Boason Hagen er klubbens internasjonale ledestjerne, men LCK har god rekruttering med mange lovende utøvere som har representert Norge i internasjonale mesterskap i landeveissykling og rundbane. 

I norgescupene har LCK hatt total dominans. Klubben har på en god måte knyttet seg til kompetansemiljøer som HiL, NTG og Aktivklinikken. LCK framstår som en svært attraktiv og profesjonell klubb for både samarbeidspartnere og talentfulle ryttere. 

Foto: Fakkelprisen

Sist redigert torsdag, 23 februar 2017 16:18
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -