Styreleder Eirik Haagensen har vært sentral i arbeidet med ny avtale med Gudbrandsdal Energi, og er den som til slutt signerte på den. Her kan du lese hva han sier om den nye avtalen.
Var det enkelt for Lillehammer Cykleklubb å inngå en avtale av denne typen?
Avtalen med Gudbrandsdal Energi er viktig for sykkelklubben. Den gir gode grunninntekter som vi kan bruke på aktivitet for barn og unge. Når det gjelder den delen som handler om å formidle strømavtaler mot at lagene får støtte per avtale, måtte vi gå noen runder med oss. Det er ikke åpenbart at en sykkelklubb skal gjøre dette, og en del viktige vilkår måtte ligge til grunn
Og hva slags vilkår er det?
For meg personlig var det en forutsetning at avtalen var såpass god at jeg selv kunne tenke meg å inngå den. Jeg er en liten strømnerd, og går ikke med på hva som helst. Avtalen med Gudbrandsdal Energi er ikke den beste i markedet, men den er god nok til at jeg ikke hadde noen problemer med å være den første som inngikk en avtale i testperioden vi har vært gjennom.
Videre har det vært viktig for oss at Gudbrandsdal Energi er et selskap fra regionen som gir mye tilbake til lokalsamfunnet, og at vi vet at verken klubben eller medlemmene blir lurt. Her det ingen skjulte fallgruber, begge parter spiller med åpne kort.
Avtalen er ikke den beste i markedet, sier, hvorfor skal folk likevel velge avtalen?
For det første en lang rekke strømavtaler i markedet som er svært gode i korte perioder, og så blir elendige. Det er også selskaper som kan holde lave priser fordi de er elendige på kundeservice og ikke har gode appløsninger og strømsparetjenester for kundene. Hos Gudbrandsdal Energi får du disse tingene, uten at det koster deg mye. basert på vårt strømforbruk hjemme, koster eksempelvis denne avtalen med 7 kroner mer i mai enn om jeg skulle vært kunde hos Tibber – en av de mest omtalte og brukte strømleverandørene (kilde Forbrukerrådets strømsammenligning). Og da ville jeg ikke hatt avtale med et selskap som gir noe tilbake til sykkelklubben og en rekke andre lag og foreninger i vår region.
Hva om jeg ikke får til å bytte?
For det første vil jeg presisere at dette ikke er vanskelig. Jeg har gjort det selv. Et lite tips fra meg er å sjekke om du har sperre for å foreta kredittsjekk. Det hadde jeg, og da måtte jeg begynne på nytt igjen i prosessen. Laglederne er informert, og skal kunne bistå, og ellers er det alltid mulig å ringe meg på telefon 917 69 937 så kan jeg hjelpe. Jeg tar også gjerne i mot tilbakemeldinger som gjelder denne avtalen, slik at vi sammen med leverandøren kan forbedre samarbeidet
Hvor lenge gjelder avtalen?
Avtalen gjelder i tre år, til og med 2027. Så får vi evaluere før den tid om dette er et samarbeid begge parter ønsker å viderefører. Enn så lenge er vi gode venner og motivert for å få til et fantastisk samarbeid, og vi satser på det fortsetter slik framover.